XIV Mistrzostwa LSO Lublin 2024

logo-xiv

XIV Mistrzostwa Archidiecezji Lubelskiej Liturgicznej Służby Ołtarza w halową piłkę nożną o Puchar Metropolity Lubelskiego

W Sobotę 13 kwietnia 2024 r. w Lublinie odbyły się już po raz kolejny XIV Mistrzostwa Archidiecezji Lubelskiej Liturgicznej Służby Ołtarza w halową piłkę nożną o Puchar Metropolity Lubelskiego. Rozpoczęły się Mszą Świętą pod przewodnictwem Arcybiskupa Stanisława Budzika Metropolity Lubelskiego o godzinie 10:00 w Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej w Lublinie. Eucharystię rozpoczynającą mistrzostwa sprawowali także liczni kapłani z wielu parafii, którzy przybyli razem ze swoimi zawodnikami na turniej piłkarski.

Ksiądz Arcybiskup Stanisław zachęcał ministrantów i lektorów do mężnego i dojrzałego wyznawania wiary. „Uprawianie sportu jest źródłem radości, ponieważ buduje wspólnotę, buduje braterstwo, uczy szlachetnego współzawodnictwa, kształtuje charakter młodego człowieka, hartuje ciało i ducha, jest szkołą solidarności i odpowiedzialności”mówił abp Stanisław.

 Następnie wszyscy ministranci i lektorzy rozjechali się z poszczególnych kategorii, do sześciu hal sportowych. Główną Halą Mistrzostw była hala widowiskowo-sportowa Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Tam rozegrany został turniej oraz finały ministrantów i lektorów.

W wydarzeniu sportowym wzieło udział ponad 800 zawodników. Na imprezie był obecny Dziennikarz Sportowy TVP i komentator Dariusz Szpakowski, Andrzej Strejlau trener Reprezentacji Polski w latach 1989-1993 oraz Dziemmilarz Sportowy i były piłkarz Motoru Lublin Tomasz Jasina. O godz. 15:30 na głównej hali mistrzostw odbyły się mecze zaproszonych reprezentacji służb mundurowych z komentarzem Dariusza Szpakowskiego i Tomasza Jasiny. W turnieju zwyciężyła Reprezentacja Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

O godz. 18:00 rozpoczęły się finały najlepszych drużyn ministrantów i lektorów.
W kategorii ministranci  zwyciężyła parafia pw. Św. Mikołaja z Urzędowa, w kategorii lektorzy młodsi parafia pw. św. Jana Chrzciciela z Dysa i w kategorii lektorzy starsi parafia pw. św. Brata Alberta z Puław. Finały były bardzo emocjonujące z racji pięknej gry ministrantów i lektorów oraz wspaniałego komentarza Dariusza Szpakowskiego i Tomasza Jasiny. Zwycięzcy będą reprezentować archidiecezję lubelską na tegorocznych XVIII Mistrzostwach Polski LSO w Łodzi 26-27.06.2023 r..

Na zakończenie XIV Mistrzostw odbyła się uroczysta dekoracja medalowa i pucharowa najlepszych drużyn LSO. O godz. 19:30 medale i puchary wręczył Bp Józef Wróbel, który podziękował za obecność reprezentacjom Służb Mundurowych, 19 Lubelskiej Brygady zmechanizowanej, Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Lublinie, Orkiestry Wojskowej Garnizonu Lublin, Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej, oraz reprezentacji Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie. Podziękowania należą się Alumnom naszego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie oraz wolontariuszom za zaangażowanie w przygotowanie imprezy sportowej na poszczególnych halach.

RELACJA WIDEO Z XIV MISTRZOSTW LSO

XIV Mistrzostwa LSO Lublin w liczbach

edycja Mistrzostw
0
rok inauguracyjny
0
hal sportowych
0
kategorie wiekowe
0
drużyn
> 0
zawodników
> 0

Galeria zdjęć z XIV Mistrzostw LSO

Oficjalna strona internetowa Mistrzostw Archidiecezji Lubelskiej Liturgicznej Służby Ołtarza w halową piłkę nożną o Puchar Metropolity Lubelskiego

© 2023 Mistrzostwa LSO Lublin – Wszelkie prawa zastrzeżone.
Twórca strony: MATEUSZ ŚWIST (MŚ)

Zacznij pisać i naciśnij Enter, aby wyszukać...

Shopping Cart